Jeżeli spłacasz karty kredytowe, kilka kredytów i chciałbyś spłacać jedną ale niższą ratę to sprawdź nasz kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Kalkulator wyliczy o ile zmniejszą się twoje raty kredytowe oraz porówna najlepsze oferty wielu banków.

Żeby wyliczyć ratę kredytu konsolidacyjnego należy podać kilka niezbędnych informacji takich jak rodzaj pożyczki lub kredytu jaki spłacamy oraz miesięczne zobowiązanie wobec banku. Można również skorzystać z wpisania czasu jaki pozostał do końca spłacania danego kredytu oraz jego oprocentowanie.

Po uzupełnieniu danych wciśnij przycisk oblicz. Na dole kalkulatora pojawią się informacje o ratach kredytu konsolidacyjnego oraz o ile zmniejszy się Twoja miesięczna rata kredytu. Należy jednak pamiętać że zazwyczaj zmniejszenie rat wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty oraz w ogólnym rozrachunku z większą sumą kredytu.

 

Gdy zadłużenie z różnych źródeł wciąż rośnie, a liczba miesięcznych rat niezbędnych do spłaty wpędza nas w trudną sytuację finansową, staramy się znaleźć rozwiązanie, które pomoże nam uporać się z tą spiralą długu. Pewnym wyjściem z sytuacji może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Na czym polega?

Polega on na połączeniu wszystkich zobowiązań w jeden dług, który charakteryzuje się niższą ratą miesięczną. Banki spłacają nasze zadłużenia (mogą być to jakiekolwiek kredyty), a następnie umożliwiają powolną likwidację długu. Dzięki temu rozwiązaniu nasz budżet ma szanse nieco odżyć, nie musi martwić się też wiecznymi ponagleniami z różnych źródeł.

Pamiętać należy jednak o tym, iż zamiana kilku rat na jedną mniejszą najczęściej związana jest z wydłużeniem okresu spłaty. To zaś może doprowadzić nas do sytuacji, w której w ogólnym rozrachunku (biorąc pod uwagę liczbę rat) oddamy więcej, niż wynosił nasz dług przed konsolidacją. Nawet jeśli oprocentowanie kredytu będzie mniejsze. Warto zwrócić również na fakt, iż banki udzielające kredytów konsolidacyjnych bardzo często pobierają prowizję od udzielonej pomocy, co również zwiększa nasze koszty.

Wszystko to sprawia, że kredyt konsolidacyjny zalecany jest osobom, które przewidują, iż w najbliższym okresie będą mieć poważne problemy z regularnym spłacaniem wszystkich zadłużeń. Mniejsza rata pozwoli im uporać się z kryzysem, jednak nie mogą przy tym zapominać, że nowy kredyt zostanie zaciągnięty na dłuższy czas.

Nowoczesne społeczeństwa bardzo często żyją na kredyt. W niektórych krajach nawet 90% społeczeństwa posiada zobowiązania, które musi regularnie spłacać. Najczęściej spłacamy kredyt hipoteczny czy kredyt samochodowy. Do tego dochodzi czasem pożyczka gotówkowa i jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, także kredyt firmowy. Spłacanie rat kilku kredytów nie jest łatwe i przede wszystkim nie jest tanie. Posiadając zobowiązania w jednym banku lub w kilku bankach, warto rozważyć konsolidację długu.

Na czym polega konsolidacja kredytu?

Posiadając dwa lub więcej zobowiązania finansowe, można połączyć je w jedno. Celem takiego zabiegu jest najczęściej zmniejszenie oprocentowania, wydłużenie okresu spłaty kredytu oraz co najważniejsze, zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty.

W ramach konsolidacji pożyczki otrzymuje się jedną ratę, która jest niższa od sumy wszystkich spłacanych rat zobowiązań przed ich konsolidacją. Wbrew pozorom, nie jest to tylko deska ratunkowa dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużenia, ale przede wszystkim jest to narzędzie dla osób zaradnych pragnących optymalizować koszty kredytów.

Zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego jest najczęściej nieruchomość. Taki układ sprawia, że udzielenie kredytobiorcy kredytu konsolidacyjnego jest bardzo bezpieczne z punktu widzenia banku konsolidującego zobowiązanie.

Konsolidacja kredytu to również przeniesienie wszystkich formalności do jednej instytucji finansowej. Dzięki temu oszczędzamy czas, bowiem co miesiąc należy przelać pieniądze tylko na jedno konto, a nie na kilka.

Na podstawie:

http://kredyt-konsolidacyjny.org/definicja_kredytu_konsolidacyjnego.php
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsolidacja_d%C5%82ugu
http://www.kredytnam.pl/s,kredyt_konsolidacyjny.html